DALBELLO buty DS AX 100 GW MS ANTH/YELLOW 18/19

DALBELLO buty DS AX 100 GW MS ANTH/YELLOW 18/19

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 48369
 • Producent: DALBELLO
 • Dostępność: Jest Jest  (1 para)
 • para
 • 1 299,00 zł 1 049,00 zł / para

Ciao Dallbello Sport! Nowa linia butów DS AX skierowana jest do ambitnych narciarzy szukających komfortu.

DS AX to precyzyjny przekaz sił dzięki rewolucyjnej technologii Powercage odpowiadającej za usztywnienie dolnej części buta i obniżenie jego wagi oraz strukturze 3.D Grip niwelującej odkształcanie się skorupy w dolnej części, między piątą a palcami.

100% personalizacji z systemem My Fit. Anatomiczny kształt skorupy, termoformowalny liner oraz skorupa, to klucz do uzyskania idealnego komfortu. Dodatkowo niska waga i ułatwione zakładanie buta pogłębiają odczucie wygody w sportowym bucie.

W pełni konfigurowalne: zmienny kąt pochylenia, intuicyjny canting, szerokość 102mm. Dzięki termoformowalnym wkładkom Instant Fit, buty DS, przy swojej dużej sztywności zyskują jednocześnie zaskakujący komfort.

Do konstrukcji buta wewnętrznego w tych modelach wykorzystano nowoczesne laminaty z materiałów najwyższej jakości, które szybciej podlegają obróbce termicznej.

Ta termoformowalna pianka jest lżejsza od zwykłej i zapewnia większy komfort termiczny. Buty wewnętrzne są wstępnie uformowane i gotowe do jazdy od razu po rozpakowaniu.

Mają również możliwość termicznego dopasowania, po wygrzaniu, gdyby zaszła potrzeba większej personalizacji. Buty w programie MY FIT - z termoformowalną skorupą, linerem i anatomicznym kształetem Contour 4.

Ten model jest dostępny również z zamontowanymi podeszwami GripWalk - profilowana podeszwa z bieżnikiem, umożliwiająca komfortowe chodzenie w butach narciarskich i zwiększająca ich przyczepność. (oznaczenie GW - standardowe podeszwy Alpine znajdują się w pudełku).

Podstawowe cechy konstrukcyjne: Twardość: FLEX 100, Szerokość: 102 mm, MY FIT Program, Konstrukcja Classic, Center Balanced Stance, Contour 4,

Powercage, Drive&Control, Regulowany tylni spoiler, Canting, Klamry F4 ALU z mikro i makro regulacją, Velcro Strap 40mm, termoformowalny but wewnętrzny INSTANT FIT Performance.

 

NOWA STRUKTURA 3D GRIP

Nieregularny wzór nowej struktury 3D GRIP pozytywnie wpływa na zrównoważoną sztywność buta. Struktura 3D Grip to dodatkowy, sztywniejszy

materiał bezpośrednio w miejscu, w którym jest on potrzebny do usztywnienia dolnej powłoki, co zapewnia lepsze przekazanie mocy od buta do narty.

Ponadto konstrukcja pozwala uniknąć zadrapań i poprawia ogólną wytrzymałość.

 

Dalbello Power CAge

Nowość! Konstrukcja POWERCAGE
Zupełnie nowa struktura buta, powstała by zapewnić optymalne przenoszenie sił i jednocześnie pozwalająca na uzyskanie podwyższonego komfortu i ułatwiająca indywidualne dopasowanie. Wykonana ze sztywnego materiału klatka obejmuje wewnętrzną, miększą i bardziej komfortową powłokę buta. Asymetryczne wzmocnienia zewnętrznego szkieletu odpowiadają za optymalny rozkład i przenoszenie sił oraz zapobiegają deformacji buta. Uzyskany dzięki temu płynny i progresywny flex pozwala bardziej efektywnie wykorzystać moc narciarza i zapewnia pełną kontrolę nawet przy największych prędkościach czy najbardziej radykalnych skrętach.
Powercage
Zalety:

 • Sztywniejszy materiał wzdłuż bardziej obciążonych obszarów
 • Lepsze przenoszenie i rozkład obciążeń
 • Płynny progresywny flex
 • Asymetryczny kształt wzmocnień POWERCAGE zapewniający optymalne przenoszenie siły

 

 

Nowość! Tekstura 3d GRIP
Nieregularny wzór w dolnych strefach buta zapewnia dodatkową przyczepność podczas chodzenia po przygotowanym lub świeżym śniegu, dodatkowo wzmacniając efekt zrównoważonego flexu. Pogrubiona tekstura 3D GRIP została dodana w ściśle określonych strefach usztywnionej dolnej części, dodatkowo ją usztywniając, poprawiając transfer sił oraz chroniąc przed zarysowaniami i pozytywnie wpływając na ogólną wytrzymałość.

Zalety:

 • Poprawiona przyczepność
 • Zwiększona wytrzymałość i odporność na zarysowania
 • Lepszy transfer mocy
 • Zrównoważony flex dolnej części buta

Dalbello Grip Texture

Dalbello Contour 4

CONTOUR 4
Wysoka wydajność jeszcze nigdy nie była tak komfortowa. Anatomiczny kształt wewnętrznych ścianek skorupy buta jak i buta wewnętrznego, precyzyjnie odzwierciedlają naturalny kształt przeciętnej stopy dynamicznego zaawansowanego narciarza. Nieco dodatkowej przestrzeni wygospodarowano w bucie zewnętrznym w czterech krytycznych strefach dopasowania: kostce, pięcie, okolicach zewnętrznej kości śródstopia oraz kości łódkowatej. Buty wykonane w technologii CONTOUR 4 zapewniają praktycznie "prosto z pudełka" poziom komfortu, precyzji i kontroli odpowiadający sportowym butom o zmniejszonej objętości, poddanym pełnemu zakresowi zabiegów indywidualnego dopasowania poprzez frezowanie, rozciąganie i odbarczanie. Konieczność dodatkowych zabiegów pozostaje co najwyżej minimalna.

 

 

MY FIT - My new boot. Fits. Perfectly.
Legendarne dopasowanie butów Dalbello otrzymało kolejne usprawnienie. MY FIT SYSTEM dzięki połączeniu termicznego dopasowania na kilku poziomach, zarówno buta wewnętrznego jak i sztywnej zewnętrznej powłoki buta, oraz anatomicznego wyprofilowania wewnętrznej powierzchni skorupy buta oraz kształtu botka (Contour 4), dostępnych w każdym bucie z MY FIT, uzyskano jeden z najbardziej wszechstronnych systemów personalizacji na rynku. Dopasowanie do indywidualnych potrzeb jest jest też wyjątkowo łatwe i szybkie!

Zalety:

 • Świetne dopasowanie od samego początku dzięki anatomicznemu wyprofilowaniu wewnętrznej strony skorupy
 • 100% indywidualne dopasowanie
 • Nienaruszona stabilność i flex buta
 • Możliwość kilkukrotnego dopasowania
 • Gwarantowana najwyższa wydajność

FEC

Dalbello Grip Walk

DALBELLO GRIP WALK - opcja.
Chodzenie w butach narciarskich zawsze było dość trudne i często niebezpieczne. 
GripWalk® to rewolucyjna innowacja na poziomie podeszwa-wiązania, zapewniająca wyższy komfort chodzenia i przyczepność.
Wypukłe, z gumowym bieżnikiem, podeszwy GripWalk® zostały pokryte tworzywem o wysokim współczynniku tarcia, co znacznie poprawia ich przyczepność na praktycznie każdej powierzchni. Zintegrowane listwy poślizgowe odpowiadające za kontakt z wiązaniem, efektywne przenoszą siły i zapewniają bezpieczne wypięcie. Kompatybilne z każdym wiązaniem w systemie GripWalk®, nie wymagają regulacji wysokości.
Wymienne elementy podeszw GripWalk® dostępne są jako opcja, także do większości butów Dalbello.

Technologia DRIVE & CONTROL
Drive & Control to połączenie nieco większej przestrzeni w strefie palców i precyzyjnie obejmującej strefy koski. Więcej miejsca w palcach dodaje komfortu i poprawia cyrkulację krwi, a przez to poprawia także komfort termiczny. Lepsze spasowanie tylnej części stopu poprawia za to kontrolę, czucie oraz zapewnia bezpośrednie przekazywanie energii.

Zalety:
Więcej miejsca w palcach

 • Lepsze dopasowanie
 • Poprawiony obieg krwi
 • Cieplejsze stopa i palce

Dopasowana strefa pięty

 • Lepsza kontrola
 • Bezpośrednie przekazywanie mocy
 • Lepsze czucie

 

Dalbell Drive & Control

Variable Ramp Angle

Zmienny kąt rampowy
Specjalna podkładka mocowana w podeszwie buta pozwala zmienić kąt rampowy z 3 na 4 stopnie. Daje to możliwość uzyskania lepszej pozycji stopy oraz poprawienia balansu i wydajności.

Skręcana cholewka
Skręcana cholewka zwiększa sztywność tylnej części buta, minimalizuje ugięcie cholewki i sprawia, że but jest bardziej bezpośredni, precyzyjny i szybszy w przekazywaniu energii.

Dalbell Locked Cuff