Elan Sl Fusion 165 El 11 18/19

Elan Sl Fusion 165 El 11 18/19

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 45802
  • Producent: ELAN
  • Dostępność: Jest Jest  (1 para)
  • para
  • 2 699,00 zł 1 899,00 zł / para

Narty ELAN SL Fusion - model 2018/2019

Model SL Fusion to te same wyścigowe auto, co SLX, tylko paliwo ma mniej oktanów.

Idealnie nadają się na niedzielną jazdę - wystarczająco sportowe, a zarówno relaksujące i bardziej tolerancyjne dla błędów.

Na tych nartach będziecie wycinać krótkie łuki przez dłuższy czas przy tej samej ilości paliwa.

Elan SL Fusion to czystej krwi carver, na którym wycinanie slalomowych skrętów jest prawdziwą frajdą.
W porównaniu z SLX chętniej wybaczają błędy. Model, który tak samo dobrze sprawdzi się podczas górskiego wypadu z kumplami,
jak i weekendu w rodzinnym gronie.
 
Wyróżnia się sportowym charakterem i zwinnością, co przekłada się na płynną i stabilną jazdę krótkim skrętem.
 
W ich konstrukcji zastosowaliśmy technologię Arrow będącą połączeniem wykonanej z włókna węglowego płyty oraz przypominających kształtem
strzałę titanalowych warstw.
Delikatnie wygięta w łuk płyta sprawia, że energia skutecznie przekazywana jest na dzioby nart, podczas gdy titanalowe warstwy wpływają na doskonały
przekaz sił na krawędzie.
Profil z niewielkim rockerem ułatwia wejście w skręt, podczas gdy camber poprawia stabilność. Całości dopełniają ściany boczne RST Sidewalls, rdzeń Laminated Woodcore oraz warstwa tytanu.
 
Core Technologies

Arrow

Arrow

Technologia Arrow to zastosowanie strategicznie umieszczonych na odcinku pod butem płyt wykonanych z włókna węglowego połączonych z wierzchnią warstwą tytanalu. Obie warstwy współpracują w sposób harmonijny w strukturze nart oferując nieznaną wcześniej dynamikę i szybkość reakcji oraz precyzję wykonywania skrętów. Wstępnie wygięta w łuk płyta z włókna węglowego działa jak przyspieszacz i generuje szybki przekaz energii od dziobów do piętek. Za przekaz sił do krawędzi nart odpowiedzialne są specjalnie ukształtowane warstwy tytanalu. Rezultatem jest nie tylko dynamika, ale także fenomenalne, niespotykane trzymanie nart na twardym stoku.

Profile

Early Rise Rocker

Early Rise Rocker

Dzięki umiarkowanej wysokości podniesienia dziobów, Early Rise Rocker zapewnia płynność, lekkość, ułatwiając inicjację skrętów z mniejszym wysiłkiem.

Construction

RST

RST

Konstrukcja RTS optymalizuje szybki przekaz sił i energii od narciarza do krawędzi nart, zapewniając maksymalne trzymanie na twardej nawierzchni. Od dziobów, aż po piętki.

Core

Response Frame Wood Core

Response Frame Wood Core

Response Frame Woodcore to unikalny, umieszczony od dziobów aż po piętki rdzeń z klejonego drewna. Rdzeń wykonano z miękkiego i elastycznego drewna otoczonego listwami z gatunków twardszych. Taka konstrukcja jest bardzo trwała oraz umożliwia wykonanie narto różnym rozkładzie flexu w zależności od przeznaczenia.