FLOW wiązania FENIX Mustard 19/20

FLOW wiązania FENIX Mustard 19/20

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 52041
 • Producent: FLOW
 • Dostępność: Jest Jest  (1 para)
 • para
 • Cena katalogowa: 999,00 zł
 • Rabat: -299,70 zł
 • 699,30 zł / para

Fenix to element nowej linii wiązań Axis-series marki Flow w męskim wydaniu Nowa baza dzięki systemowi PowerBeams zapewnia transfer energii bezpośrednio na

krawędzie deski.

Wygodę oraz wsparcie zapewniają z kolei pady BankBeds oraz asymetryczna łyżka Asym Uniback w połączeniu z technologią wiązań Flow Active Strap ułatwiającą

wpinanie i wypinania się z wiązań.

Baza; Glass-filled Nylon, Asym Rockered Axis-Series- nylonowa baza wypełniona włóknem szklanym  z minimalnym rockerem zapewniającym

desce zachowanie jej naturalnego flexu, oraz asymetrycznej konstrukcji zapewniającej optymalny transfer energii.

Nieco szersza od bazy modelu NX2 i Fuse dla zachowania większej stabilności i łatwości wpinania i wypinania się z wiązań.   

 

Łyżka; Glass-filled Nylon, Asym UniBack Axis-Series – lekka,jednoczęściowa nylonowa łyżka wypełniona włóknem szklanym.

Zapewnia równowagę pomiędzy wsparciem i komfortem, idealne dopasowuje się do kształtu buta podążając za wewnętrznym kątem pochylenia

bazy wynikającego z zastosowanej technologii cantingu. Łyżka ta gwarantuje perfekcyjny flex w osi wzdłużnej,

jednocześnie odpuszczając w niewielkim stopniu flex boczny podczas gdy łyżka serii Fuse zapewnia szerszy zakres wsparcia potrzebny

przy agresywniejszym stylu jazdy.

 

Mocowanie wiązań: 4x4, 4x3, EST

 

 W komplecie uniwersalne dyski mocujące do desek wymagających montażu wiązań czterema oraz trzema śrubami  W komplecie dyski w systemie EST, mocujące wiązania do deski dwoma śrubami. Dyski ten są przystosowane do mocowania wiązań do desek typu The Channel marki Burton.

Parametry wiązań: komfort, responsywność, flex wzdłużny, flex boczny

 

Komfort, responsywność oraz sztywność, potocznie określana jako flex: wzdłużny i boczny, to najważniejsze parametry opisujące wiązania snowboardowe. Znając je, może perfekcyjnie dobrać je do swojego stylu jazdy oraz pozostałych elementów Twojego zestawu snowboardowego czyli deski i butów.

 

   

 

Strap; Fusion - jednoczęściowy strap o kształcie 3D dla idealnego dopasowania, pokrywający duży obszar buta dla zapewnienia maksymalnego komfortu

i pełnej kontroli nad deską.

Klamry; LSR, Locking Slap Ratchets - aluminiowe klamry z blokadą pozwalają w dwojaki sposób wpinanie się w wiązania:

tradycyjny tak jak w wiązaniach paskowych odpinając jedną stronę strapu lub wykorzystując uchylną łyżkę system Flow Speed Entry.

 

Dodatki; technologia Active Strap, canting 2.5°, nylonowe dyski (4HP+3HP+Channel)

Flex - 5/10

 

TECHNOLOGIE WIĄZAŃ FLOW

 

 

 

1. Podwójny system zapinania wiązań

2. Powerstrap, który pokrywa znacznie większą część stop, łączy kostkę i palce i zapewnia komfort i więcej wrażeń z jazdy

3. Trójkąt tworzony przez hiback, podstawę i stalową liną.

 

Active Strap Technology

System Dual-Entry nigdy nie był tak wygodny w użyciu, nie powodując straty na właściwościach, wygodzie i sile trzymania, z którego tak słynie Flow. System Active Strap Technology podnosi automatycznie strap do góry w trakcie odchylania łyżki i dociska go w trakcje zamykania jej. System ten zwiększa przestrzeń dla buta i ułatwia jego wsunięcie i wyjęcie z wiązania.

 

 

 

PODSTAWY WIĄZAŃ

PODSTAWA ROCKERED

Podstawa zaprojektowana w ten sposób, żeby sprawnie przenosić ruchy sterujące na deskę bez straty na jej naturalnym sposobie wygięcia. Minimalna powierzchnia styku kieruje siłę tam gdzie jest ona potrzebna, uniesione krawędzie podstawy zapewniają niezakłócone, optymalne wygięcia deski

Seria NX-2

Modele NX-2 wyposażone są w podstawę wykonaną z lekkiego stopu aluminim. To najsztywniejsza i najbardziej responsywna podstawa w linii Flow. Wszystkie modele NX-2 wyposażone są w system Active Strap Technology.

 

Seria FUSE

Podstawa z serii Fuse jest wykonana z połączenia nylony i włókna szklanego z aluminiowymi skrzydełkami łączącymi podstawę i hiback. Trochę mniej sztywna niż seria NX-2, ale również reaktywna. Występuje w modelach Fuse i OMNI z łyżką ModBack oraz technologia Active Strap Technology, a także w modelach Nexus i Juno z łyżką Uniback.

 

Seria H

Wiązania z serii H (Five, Minx, Alpha i Hylo) są wykonane z bardzo wytrzymałego i bardziej wybaczającego kompozytu.

 

Seria Micron

Wiązania z serii Micron są wykonane z bardzo wytrzymałego i bardziej wybaczającego kompozytu.

 

 

PADY - BANKBED 2,5°

 • Pad na całej powierzchni podstawy wykonany z amortyzującego elastomeru EVA z kantingiem 2,5° i regulacją wysunięcia przedniego panelu optymalizują dopasowanie, trzymanie i transfer energii. Występuje we wszystkich modelach NX2. 
 • OC-KUSH – pady pod wiązaniami absorbują drgania i ułatwiają lądowania. Pełne dopasowanie do podstawy gwarantuje skuteczne przekazywanie ruchów sterujących. Występuje we wszystkich modelach NX2. 

 

TECHNOLOGIA HIBACKÓW

Łyżki w wiązaniach FLOW są całkowicie odchylane przez co można szybko wpiąć/wypiąć but bez potrzeby siadania i pompowania. Łyżki Flow mają też inny kształt: górna płaska cześć ułatwia boczne ruchy i poczucie swobody, a linka z systemu PowerTriangle wydajnie przenosi impulsy sterujące z łyżki na podstawę.

ŁYŻKI MODBACK

 • Modułowa łyżki składa się z dolnej reaktywnej i wytrzymałej aluminiowej części, oraz górnego panelu, który może być indywidualnie ustawiany.

 • W nowej kolekcji znajdują się panele zróżnicowanej sztywności dopasowane do indywidualnych wymagań i różnych stylówjazdy takie jak: Evo-C6, Evo.7, Apex.8 i Apex.6.

 

ŁYŻKI UNIBACK

 • Jednoczęściowa kompozytowa łyżka
 • Zapewnia idealną równowagę między sztywnością i trzymaniem w każdym stylu jazdy.  

 

TECHNOLOGIA POWERSTRAP

3-D POWERSTRAP Osiągi wiązań Flow są wspomagane działaniem jednoczęściowego, przestrzennie uformowanego strapa. Pewne trzymanie i przekazywanie ruchów sterujących bez zwłoki czy strat to następstwo objęcia dużą powierzchnią, szczególnie krytycznej części stopy jaką jest śródstopie. Pomimo niespotykanej w innych rodzajach wiązań siły zespalającej but z deską nie powoduje miejscowego ucisku,  zmęczenia,  daje nieporównywalny komfort stopom. Strapy zróżnicowane są pod względem konstrukcji, kształtu i sztywności.

HYBRID POWER-CAP-STRAP

 • rewolucyjne połączenie najlepszych cech unikalnego strapu FLOW z systemu SpeedEntry i konwencjonalnego systemu dwóch pasków.
 • Pompki LSR umożliwiają zapięcie w systemie SpeedEntry lub tradycyjnym.
 • Pasek 3D zakrywa śródstopie przez co rozkłada nacisk na większą powierzchnię, a przedni pasek przekazuję energię z czubka buta.

 

FUSION POWERSTRAP

 • uformowany 3D i wyściełany miękką pianką idealnie pokrywa stopę od palców po kostkę zapewniając najlepsze trzymanie i komfort użytkowania.
 • Pompki LSR umożliwiają zapięcie w systemie SpeedEntry lub tradycyjnie.
 • Występuje w dwóch rodzajach uniwersalnym symetrycznym I-FUSION i asymetrycznym sztywniejszym A-FUSION.

 

 

EXO-FIT POWERSTRAP

 • integralna część oryginalnego systemu FLOW, dzięki kształtowi 3D idealnie dopasowuje się do konstrukcji buta, zapewniając dobre trzymanie i komfort użytkowania.
 • Zapięcia MiniRachet ułatwiają dopasowanie.

 

 

TECHNOLOGIA ZAPIĘĆ

Istotą ustawiania wiązań Flow jest ich jednorazowe wyregulowanie, dlatego pompki maja blokadę ustawienia.

LSR – Aluminium i Kompozyt

 • innowacyjne pompki umożliwiają zapięcie wiązania w systemie SpeedEntry lub tradycyjnym.
 • możesz nimi docisnąć lub poluzować strap, albo odpiąć i zapiąć całkowicie wiązania.
 • w zestawieniu z nowymi paskami są przygotowane do pracy pod obciążeniem-przy zapiętym mechanizmie łyżki
 • wersja aluminiowa zapewnia zredukowane tarcie i mniejszą wagę

 

              

MINIRATCHET

 • umożliwiające precyzyjne wyregulowanie pozycji strapa
 • blokowanie bez dopompowania odbywa się poprzez odciągnięcie klamerki i przełożenie jej do pozycji zablokowanej

 

 

QUICK SET

 • podstawowe zapięcia po wewnętrznej stronie dla dopasowania do buta
 • pewne,  łatwe w obsłudze, z numeracją ułatwiającą ich ustawienie do indywidualnej pozycji.

 

 

Rozmiar XS-XXL: L, XL
Płeć: Męskie
Kolor: